795622. URMAKARVERKTYG, mässing, stål, bl.a. plansvarv, 1800-talets sista kvartal.
Diverse verktyg, bl.a. plansvar på träfot, längd 49, bredd 20, höjd 27, diverse tillbehör. Två lådor, trä, med diverse verktyg.
Slitage. Anlupet. Delar saknas/ej komplett.