774378. Svenska Amerikalinjen. 2 askfat samt 2 knappar.
Knappar 2-stycken. Svenska Amerikalinjen. Sporrong.
1 Askfat, Kungsholm. Gripsholm. Rörstrand.
1 Askfat 3-kronor. Specially designed for the Swedish American line. Made in Germany. Medföljer 4 vykort på Gripsholm samt Ingrid.
Askfat, Kungsholm. Gripsholm. Rörstrand med längre spricka i godset samt slitage på förgyllning.
Askfat 3-kronor med mindre ytslitage och större kantnagg.