VASER, keramik, 2 st, Gude Keramik, Norge och Ulla Winblad, Alingsås Keramik.

772599. VASER, keramik, 2 st, Gude Keramik, Norge och Ulla Winblad, Alingsås Keramik.

Gude vasens höjd 15,5 cm, diameter 14 cm.
Märkt "Gude Keramik 1952" på undersidan.

Winblad vasens höjd 13 cm, diameter 10 cm.
Märkt "Winblad, Alingsås Keramik" på undersidan.

Bruks och åldersslitage. Gude vasen har några små nagg på kanten runt basen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 258