767253. TE/KAFFESERVIS, 49 delar, "Tuna", Carl Harry Stålhane, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.
Gräddkanna, sockerskål, 6 assietter, 8 tekoppar, 8 tefat, 12 kaffekoppar, 13 kaffefat.
Bruksslitage. Enstaka delar med nagg.
Tillverkningsdefekter förekommer.