MAUSER. SALONGSGEVÄR kal 22L.

MAUSER. SALONGSGEVÄR kal 22L.
716770. MAUSER. SALONGSGEVÄR kal 22L.

Serienummer: 115769.
Troligen förkrigsproducerad modell MS420B.
Stämplad Mauser-Werke AG Oberndorf, brännmärkt "Mauser" på kolven.
Piplängd 66 cm.
Zenith 25x32 monterat på skenmontage.

Bruksslitage, ytrost, repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Serienummer: 115769.
Piplängd 66 cm.

Bruksslitage, ytrost, repor.

Antal besök: 3 934