Serienummer: 115769.
Troligen förkrigsproducerad modell MS420B.
Stämplad Mauser-Werke AG Oberndorf, brännmärkt "Mauser" på kolven.
Piplängd 66 cm.
Zenith 25x32 monterat på skenmontage.
Bruksslitage, ytrost, repor.
Serienummer: 115769.
Piplängd 66 cm.
Bruksslitage, ytrost, repor.