707152. TE- och KAFFESERVIS, 40 delar, porslin, "Mon Amie", Rörstrand,1900-tal.
Bestående av 8 st tefat, 8 st kaffefat, 6 st assietter, 7 st kaffekoppar, 8 st tekoppar samt sockerskål, ett uppläggningsfat samt en gräddkanna.
Bruksslitage, en kaffekopp med spricka, ett tefat med hårfinspricka.