TE- och KAFFESERVIS, 40 delar, porslin, "Mon Amie", Rörstrand,1900-tal.

707152. TE- och KAFFESERVIS, 40 delar, porslin, "Mon Amie", Rörstrand,1900-tal.

Bestående av 8 st tefat, 8 st kaffefat, 6 st assietter, 7 st kaffekoppar, 8 st tekoppar samt sockerskål, ett uppläggningsfat samt en gräddkanna.

Bruksslitage, en kaffekopp med spricka, ett tefat med hårfinspricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 339