STENBORD, Skåne, med kalkstensskiva från Komstad,1800-tal.

Skånskt stenbord1800-tal, med kalkstensskiva från Komstad.
Längd 160 x 80,höjd 73 cm.

Bruksslitage.

Längd 160 x 80,höjd 73 cm.

Bruksslitage.

Föremålsnr
69475
Antal besök: 11 958