SILVERBESTICK, 117 delar, A G Dufva, Stockholm, 1900-talets första hälft.

694431. SILVERBESTICK, 117 delar, A G Dufva, Stockholm, 1900-talets första hälft.

Matskedar 12 st, vikt 863 gram
Matgafflar, 12 st, vikt 830 gram
Mindre matskedar, 12 st, vikt 500 gram
Mindre matgafflar, 12 st, vikt 494 gram
Kaffeskedar, 12 st, vikt 183 gram
Dessertskedar, 12 st, vikt 253 gram
Dessertgafflar 6 st, vikt 140 gram
Dessertknivar, 12 st, total vikt 510 gram(Blad rostfritt)
Mindre matknivar, 12 st, total vikt 650 gram
Matknivar, 12 st, 952 gram.
Smörknivar 2 st, vikt 100 gram
Fruktkniv, 46 gram

Total vikt 5522 gram
Utan knivar, 3263 gram.

Monogramgraverade, bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Matknivar, 12 st, 952 gram.
Fruktkniv, 46 gram

Total vikt 5522 gram
Utan knivar, 3263 gram.

Antal besök: 1 028