FLAKMOPED, Crescent Saxoped Transport, typ 1197, 1957-58.
656949. FLAKMOPED, Crescent Saxoped Transport, typ 1197, 1957-58.
2 växlad Sachsmotor.
Bruksslitage. Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas. Bakdrev utbytt. Pysknapp ersatt med bult. Service behövs(startade vid första trampet) Bucklor på tank.
2 växlad Sachsmotor.