14 tallrikar diameter 25 cm..
13 djupa tallrikar diameter 25 cm.
11 tallrikar diameter 22 cm.
4 skålar längd 24,5-28 cm.
4 uppläggningsfat längd 28-38 cm.
Såsskål samt terrin.
Bruksslitage samt förgyllningsslitage.
14 tallrikar diameter 25 cm..
11 tallrikar diameter 22 cm.
4 skålar längd 24,5-28 cm.
Såsskål samt terrin.