14 tallrikar diameter 25 cm..
13 djupa tallrikar diameter 25 cm.
11 tallrikar diameter 22 cm.
4 skålar längd 24,5-28 cm.
4 uppläggningsfat längd 28-38 cm.
Såsskål samt terrin.

Bruksslitage samt förgyllningsslitage.

14 tallrikar diameter 25 cm..
11 tallrikar diameter 22 cm.
4 skålar längd 24,5-28 cm.
Såsskål samt terrin.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Ort
Helsingborg, Sverige
Helsingborgs Auktionskammare
Föremålsnr
630710

Om auktionshuset

Namn
AB Helsingborgs Auktionskammare
Momsnr
SE556618235701
Org.nr
556618-2357
Telefon
042-21 16 33
Adress

Norra hamnen
Kungsgatan 16
252 21 Helsingborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 388