FÅTÖLJ "Wassily chair" Marcel Breuer, Gavina Italien 1970-tal.

614118. FÅTÖLJ "Wassily chair" Marcel Breuer, Gavina Italien 1970-tal.

Kromad metallstomme, rygg och sits samt armlän i vitt läder. Märkt med etikett:
GAVINA reg. trade mark KIGA s.p.a made in Italy
Bredd 78 cm
Djup 68 cm
Höjd 73 cm.

Bruksskick, lädret något gulnat av ålder.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bredd 78 cm
Djup 68 cm
Höjd 73 cm.

Antal besök: 5 805