KÖPMANSDISK, trä, 1800-tal.

KÖPMANSDISK, trä, 1800-tal.
601490. KÖPMANSDISK, trä, 1800-tal.

Bemålat trä, delvis med originalfärg, 12 st lådor med skurna knoppar.
Längd 109, djup 57, höjd 56 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage. äldre målning över originalfärg framtill. Färgbortfall, en låda med äldre renovering med sockerlåda,, En bräda i bakstycket saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 843