KNIV, horn, märkt "LJ", 1900-tal.

588030. KNIV, horn, märkt "LJ", 1900-tal.

Skaft av horn och mauserbjörk med inslag av silver. Knivblad märkt "Frosts Mora - Made in Sweden, Laminated Steel", längd 10,8 cm. Genombruten slida av läder och horn, märkt LJ. Totallängd 24,5 cm.

Bruksslitage. Märken. Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage. Märken. Repor.

Antal besök: 760