Bestående av bord och 6 st stolar samt 3 inlägsskivor, Bordets längd 150 cm, bredd 80 cm, höjd 72, Inläggssskiva längd 50 cm. Rygghöjd stol 86 cm.
Bruksslitage mindre repor samt fläckar på bordet.