Två emaljskyltar "Telefon" samt "Pil", 23 x 6 cm. 6 skyltar angående mynttelefoner. 11 vykort (7 med samma motiv), Televerket. Stämpel med Telverketslogga. Bilder med telefonens historia, 10 st. 21,5 x 25 cm. Tallrik "L.M. Ericssons teflon den s.k, Taxen från 1892", diameter 19,5 cm. Block med kopplingsschema för apparatkoppling. Broschyr från Telemuseum. Mapp med kuriosa. Plåtskylt "Sanatogen" medföljer (skador).
Bruksslitage.
Bruksslitage.