BORDSFOTOGENLAMPA, rokokostil, 1800-talets andra hälft.

534872. BORDSFOTOGENLAMPA, rokokostil, 1800-talets andra hälft.

Mörkpatinerad metall. Rikt dekorerad med rocailler och maskaron, dubbelställda hänklar. Brännglas och kupa i glas. Höjd 70 cm.

Bruksslitage. En hänkel något lös. Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 472