BOKSKÅP, nyrenässans, 1800-talets slut.

534861. BOKSKÅP, nyrenässans, 1800-talets slut.

Överdel med vitrindörrar med munblåst glas samt underdel med täckta dörrar med bakomliggande hyllplan. Dekor av sidopilastrar, bladverk och kannelyrer, dörrspeglar med skuren dekor samt beslag i mässing. Valnöt och rotfanér samt beslag i mässing. Längd 108, bredd 52, höjd 235 cm. (delbart).

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 798