LOUISE ADELBORG. Teservis, 35 delar, porslin, "Nationalservisen", Swedish Grace, Rörstrand. 1900-talets första hälft.

534465. LOUISE ADELBORG. Teservis, 35 delar, porslin, "Nationalservisen", Swedish Grace, Rörstrand. 1900-talets första hälft.

Grå dekor mot vit botten samt förgyllda detaljer.
11 st tekoppar, höjd 6,5, diameter 10,3 cm.
12 st tefat, diameter 16 cm.
12 st assietter, diameter 17,2 cm.

Smärre bruksslitage.

Louise Adelborg (1885–1971)

Gör en kostnadsfri värdering!

12 st tefat, diameter 16 cm.

Smärre bruksslitage.

Louise Adelborg (1885–1971)

Antal besök: 2 574