Stol, mahogny, 1800-tal.
Pelarbord, mahogny, 1900-tal. Diameter 43 cm.
Bord med kvadratisk skiva, rokokostil, 1900-tal. Längd 57 cm.
Bruksslitage.
Stol, mahogny, 1800-tal.
Bruksslitage.