MATSERVIS, 41 delar, flintgods, "Arena", Stig Lindberg, Gustavsberg. 1900-talets andra hälft.

531080. MATSERVIS, 41 delar, flintgods, "Arena", Stig Lindberg, Gustavsberg. 1900-talets andra hälft.

9 st tallrikar, diameter 24,3 cm.
12 st djupa tallrikar, diameter 20 cm.
14 st assietter, diameter 19,5 cm.
1 st terrin, diameter 20, höjd 14,5 cm.
2 st karotter, diameter 17,5 cm
1 st såskanna med lock, längd 19,5 cm.
2 st skålar, diameter 11,6 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 486