529849. TESERVIS, 25 delar, "NOBEL" Gefle, 1900-tal.
11 st. koppar, diameter 11, höjd 6,5 cm.
12 st. fat, 16,5 cm.
Tekanna, gräddkanna samt sockerskål.
Bruksslitage, kopparna krakelerade invändigt, förgyllningen sliten på kanterna, micro naggar samt spricka på en kopp.