TESERVIS, 25 delar, "NOBEL" Gefle, 1900-tal.

529849. TESERVIS, 25 delar, "NOBEL" Gefle, 1900-tal.

11 st. koppar, diameter 11, höjd 6,5 cm.
12 st. fat, 16,5 cm.
Tekanna, gräddkanna samt sockerskål.

Bruksslitage, kopparna krakelerade invändigt, förgyllningen sliten på kanterna, micro naggar samt spricka på en kopp.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 st. fat, 16,5 cm.

Antal besök: 1 163