11 kaffekoppar höjd 5 cm.
12 fat diameter 13 cm.
12 assietter 16,5 cm.
Kaffekanna höjd 21 cm.
Gräddkanna 7,5 cm.
Sockerskål med lock 10 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.
Smärre bruksslitage.
11 kaffekoppar höjd 5 cm.
12 fat diameter 13 cm.
12 assietter 16,5 cm.
Kaffekanna höjd 21 cm.
Gräddkanna 7,5 cm.
Sockerskål med lock 10 cm.
Smärre bruksslitage.