TOMTAR och LJUSSTAKE, 7 delar, keramik och trä, mestadels 1900-talets första hälft.

525341. TOMTAR och LJUSSTAKE, 7 delar, keramik och trä, mestadels 1900-talets första hälft.

6 st tomtar, höjd ca 6,5 - 21 cm.
1 st ljusstake i form av gran, höjd 37,5 cm.

Bruksslitage, en mindre tomte med lagad luva. Ljusstake med brända ljushållare.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 925