VAS, slipad kristall, Elis Bergh, Orrefors, 1900-talets första hälft.

521943. VAS, slipad kristall, Elis Bergh, Orrefors, 1900-talets första hälft.

Etikettmärkt och signerad. Graverad och etsad dekor i form av flicka med blomsterkorg. Höjd 22,5 cm.

Bruksslitage, smärre stötmärke.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 294