SKÅL samt FYLLEHUND, glas, 1900-talets första hälft.

518733. SKÅL samt FYLLEHUND, glas, 1900-talets första hälft.

Skål i klar glasmassa med slipad växtdekor, grön glasfot, diameter 32, höjd 10 cm. Fyllehund i klar glasmassa med öron och handtag i grön glasmassa, längd 24, höjd 16 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 474