DEKORELEMENT, bemålat och förgyllt trä, sannolikt Kina 18/1900-tal.

518306. DEKORELEMENT, bemålat och förgyllt trä, sannolikt Kina 18/1900-tal.

Dekor i form av fåglar och magnolior. Längd 30 cm, höjd 31 cm.

Bruksslitage, skador, huvud på fågel samt del av magnolia saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 485