VAS stengods, "Argenta", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-talets första hälft.

515105. VAS stengods, "Argenta", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-talets första hälft.

Grön glasyr med silverdekor. Höjd 14,5 cm, diameter 12,3 cm.

Bruksslitage, ett nagg samt ett mikronagg vid övre kant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 281