497123. UNBEKANNTER KÜNSTLER. Infödingarnas by, olja på duk, inramad, signerad och daterad (19) 74.
En by av infödda i djungeln visas i bländande grönt och orange. Folket symboliserar livet i denna by i harmoni med natur och djur.
Åtgärder 30 ”x 42".
I gott skick.