STOLAR, 6 st, så kallade "tolvslåstolar", bemålat barrträ, 17/1800-tal.

497010. STOLAR, 6 st, så kallade "tolvslåstolar", bemålat barrträ, 17/1800-tal.

Stolar med rektangulär, vertikal ryggbricka skuren i svängd form.

Bruks- och åldersrelaterat slitage, sprickor, märken, senare bemålade med vit lackfärg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 435