SAMESKEDAR i ETUI, 12 st, Persson Ur- & Guldsmedsaffär, Haparanda, 1951. Vikt 150 gram.

496507. SAMESKEDAR i ETUI, 12 st, Persson Ur- & Guldsmedsaffär, Haparanda, 1951. Vikt 150 gram.

Stämplade. Graverad dekor i form av samer och renar, skedbladet med invändig förgyllning. Längd ca 11,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 672