MONICA BACKSTRÖM. Skulptur, glas, melon, ur serien "Paradisfrukter", unik Kosta Boda, 1900-tal.

495600. MONICA BACKSTRÖM. Skulptur, glas, melon, ur serien "Paradisfrukter", unik Kosta Boda, 1900-tal.

Etikettmärkt. Grön glasmassa med dekor i blått och gult.
Längd 35 cm, höjd ca 24 cm.

Smärre bruksslitage.

Monica Backström (Född 1939)

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 35 cm, höjd ca 24 cm.

Smärre bruksslitage.

Monica Backström (Född 1939)

Antal besök: 709