MONICA BACKSTRÖM. Skulptur, glas, unik, ur serien "Paradisfrukter", signerad, Kosta Boda, 1900-tal.

495595. MONICA BACKSTRÖM. Skulptur, glas, unik, ur serien "Paradisfrukter", signerad, Kosta Boda, 1900-tal.

Rosa-lila glasmassa med dekor i orange, gult och grönt.
Längd 25,5 cm, höjd 14 cm.

Smärre bruksslitage, ytlig luftbubbla från tillverkningen.

Monica Backström (Född 1939)

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 25,5 cm, höjd 14 cm.

Monica Backström (Född 1939)

Antal besök: 753