493386. BILJARDBORD, 1900-talets sista kvartal.
6 köer varav två skurna, köställ, kratta, bollar och poängtavla. Stomme i plywood, spelplan klädd i grön filt. Löstagbara ben. Yttermått, längd 234, bredd 129, höjd 83 cm.
Bruksslitage. Något enkla benspännen, bör justeras. En fot lös.