SKÅL, kristall, funkis, "Iced", Vicke Lindstrand, Orrefors, formgiven 1936.

492599. SKÅL, kristall, funkis, "Iced", Vicke Lindstrand, Orrefors, formgiven 1936.

Kvadratisk skål med sluttande avslut, frostad glasmassa. Signerad "Orrefors".
10,3 x 10,3 cm, höjd 6,4 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

10,3 x 10,3 cm, höjd 6,4 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 729