OLLE ALBERIUS. Golvvas, stengods, signerad, Rörstrand, 1900-tal.

492559. OLLE ALBERIUS. Golvvas, stengods, signerad, Rörstrand, 1900-tal.

Blå och svart glasyr, höjd 50,2 cm.

Smärre bruksslitage.

Olle Alberius (1926–1993)

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Olle Alberius (1926–1993)

Antal besök: 543