GLASSERVIS, 14 delar, "Snoddas", Lennart Andersson, Gullaskrufs glasbruk, 1900-talets mitt.

491288. GLASSERVIS, 14 delar, "Snoddas", Lennart Andersson, Gullaskrufs glasbruk, 1900-talets mitt.

Plommonlila glasmassa,
9 st saftglas / grogglas, höjd 17,5 cm.
3 st allglas, höjd 12,5 cm.
1 st likörkaraff, höjd 25 cm.
1 st kanna, höjd 23 cm.

Bruksslitage, likörkaraffens propp med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Plommonlila glasmassa,
3 st allglas, höjd 12,5 cm.
1 st likörkaraff, höjd 25 cm.
1 st kanna, höjd 23 cm.

Antal besök: 2 247