MATSERVIS, 57 delar, "Gröna Anna", Rörstrand, 1900-tal.

485497. MATSERVIS, 57 delar, "Gröna Anna", Rörstrand, 1900-tal.

12 mattallrikar, diameter ca 24 cm.
12 entrétallrikar, diameter ca 22 cm.
12 djupa talltikar, diameter ca 20 cm.
11 assietter, diameter ca 18 cm.
7 kaffekoppar med fat, höjd ca 6 cm.
3 uppläggningsfat, längd ca 24-36 cm.

Smärre bruksslitage.

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 421