RUDOLF ADAMEK. Idylliskt bergslandskap med alpin hydda.

484996. RUDOLF ADAMEK. Idylliskt bergslandskap med alpin hydda.

Rudolf Adamek (1882 - 1953, CSSR); olja på duk, daterad omkring 1950, signerad nedre vänster, inramad. Mått ca. Ram 95 x 75 cm, målning 80 x 60 cm.

Knäckt, ram skadad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Knäckt, ram skadad.

Antal besök: 6 726