SKÄNK, allmoge, 1800-tal.

SKÄNK, allmoge, 1800-tal.
483523. SKÄNK, allmoge, 1800-tal.

Ådringsmålad röd/brun. Två dörrar, genombruten trågkant.
Längd 138,5, bredd 51,5, höjd 128,5.

Bruks- och åldersrelaterat slitage, en sida av tråget trasigt, bitar saknas, ett beslag saknas, hyllplan invändigt bemålade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 595