BARSKÅP, valnöt, nyrenässans, 18/1900-tal.

480538. BARSKÅP, valnöt, nyrenässans, 18/1900-tal.

Barskåp på benställning, inslag av rotfaner i fronten. Låda i toppen, textilklädd hylla bakom dörrparen. Längd 67, bredd 48,5, höjd 114 cm.

Bruksslitage. Mindre fanerbortfall på en gaveln.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 395