STIG LINDBERG. Vas, stengods, "Grazia", Gustavsbergs, 1900-tal.

478307. STIG LINDBERG. Vas, stengods, "Grazia", Gustavsbergs, 1900-tal.

Rektangulär form med vit glasyr med silverdekor i form av sjöjungfru och fiskar. Höjd ca 15 cm.

Smärre bruksslitage.

Stig Lindberg (1916–1982)

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Stig Lindberg (1916–1982)

Antal besök: 632