Stadsauktion Sundsvall
Keramik & Porslin
Europeiskt
KRUS, saltglaserat stengods, 6 liter, drejad hos Höganäsbolaget. 1800-tal.
473246. KRUS, saltglaserat stengods, 6 liter, drejad hos Höganäsbolaget. 1800-tal.
Höjd 35 cm.
Smärre bruksslitage.
Gör en kostnadsfri värdering!
Höjd 35 cm.
Smärre bruksslitage.
Stadsauktion Sundsvall
452