URNA samt SKÅL, glas, bla Gunnar Cyrén, Orrefors. 1900-tal.

471603. URNA samt SKÅL, glas, bla Gunnar Cyrén, Orrefors. 1900-tal.

Urna, höjd 35, Skål höjd 12,8, diameter 21,5 cm.

Smärre bruksslitage, mindre nagg under fot på urnan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 614