LEKSAKSBILAR, 6 st. plåt/plast bl.a. ambulans och polisbilar, Japan, 1900-talets mitt.

470478. LEKSAKSBILAR, 6 st. plåt/plast bl.a. ambulans och polisbilar, Japan, 1900-talets mitt.

Bilar med lackad samt litograferad plåt, en bil av plast.
Ambulans, vit, Ford, Bandai, Japan, längd 30 cm.
Polisbil, grön, KS, Japan, med handkontroll, längd 18 cm.
Polisbil, svart, made in Japan, med handkontroll, längd 22 cm.
Buss, blå, "Turist buss" SSS International, Japan, längd 20 cm.
Lastbil, röd/blå, made in Japan, längd 16 cm.
Båtbil, röd plast, made in Hong Kong, längd 26 cm.

Bruksskitage/slitage. Polisbil, grön, osäker handkontroll funktion. Polisbil, svar, saknar röd kåpa på taklampa. Lastbil med osäker tippfunktion. Ej funktionstestade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 954