BENGT LINDSTRÖM. Komposition, serigrafi, signerad och numrerad 202/250.

466704. BENGT LINDSTRÖM. Komposition, serigrafi, signerad och numrerad 202/250.

39 x 53 cm.

Detta grafiska blad av Bengt Lindström är från en tidig produktion, tryck i Härnösand i mitten av 1950-talet.

Något gulnat blad. Lätt oxiderat glas.

Bengt Lindström (1925–2008)

Gör en kostnadsfri värdering!

39 x 53 cm.

Bengt Lindström (1925–2008)

Antal besök: 812