SERVISDELAR, bl.a.16 delar, glas, "EDEN", Orrefors samt SKÅL, Kosta Boda, 1900-tal.

466456. SERVISDELAR, bl.a.16 delar, glas, "EDEN", Orrefors samt SKÅL, Kosta Boda, 1900-tal.

12 fat, diameter 19 cm.
1 uppläggningsfat (rund), diameter 30,5 cm.
1 uppläggningsfat (avlång), längd 27, bredd 18 cm.
1 skålfat, diameter 28 cm.
2 skålar, diameter 14,5 - 20,5 cm.
1 skål med dekor av blad, diameter 23, höjd 14,5 cm Kosta Boda.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 fat, diameter 19 cm.
1 skålfat, diameter 28 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 9 433