HANS AGNE JAKOBSSON. Taklampa, mässing och glas, Markaryd, 1960-tal.

460300. HANS AGNE JAKOBSSON. Taklampa, mässing och glas, Markaryd, 1960-tal.

Från offentlig lokal på 60-talet. Stomme i mässing samt runda kupor i lätt honungsfärgad glasmassa. 5 st ljuspunkter. Komplett med takkåpa i mässing, allt i original.
Höjd 144 cm, diameter ca 70 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 6 734