45761. DUBBELSÄNG för två madrasser, gustaviansk stil, J Spira Wien omärkt,1900-talets början.
Á madrass bredd 96 längd 190 cm.
Total ytterbredd ca 212 cm. Tot höjd huvudgavel ca 152 cm.
Enligt uppgift importerade på 1920-talet från J Spira Wien tillsammans med #45681 #45697 #45755 #45760 #46033 #46036.
Slitage, sprickor, skador, lösa dekordelar, dekordelar saknas, färgbortfall.