45755. SPEGELBYRÅ, gustaviansk stil, J Spira Wien omärkt, 1900-talets början.
Slipat spegelglas. Längd 126,5, bredd 34, höjd ca 187 cm.
Nycklar finns.
Enligt uppgift importerade på 1920-talet från J Spira Wien tillsammans med #45681 #45697 #45760 #45761 #46033 #46036.
Slitage, smärre skador, färgbortfall, fläckar, retuscher. Spegelglas med fläckar.